Witajcie.

Nazywam się Tomasz Siekierko.

Swoją przygodę z żeglarstwem rozpocząłem w wieku 7 lat zapisując się do nowo powstałego w Tolkmicku, klubu żeglarskiego.

Startowałem w regatach w klasach olimpijskich, a później, jako już dorosła osoba brałem udział w wielu regatach morskich i oceanicznych.

Przez wiele lat zdobywałem doświadczenia i podnosiłem swoje kwalifikacje zdobywając wszystkie możliwe patenty żeglarskie. Obecnie posiadam patenty Kapitana Jachtowego, Kapitana Motorowodnego, Radiooperatora oraz uprawnienia płetwonurka.

Jako członek Polish Ocean Racing Team brałem udział w przygotowaniach Zbigniewa Gutkoskiego do startu w regatach Vendee Globe. Spędziłem wiele godzin na oceanie między innymi ustanawiając wraz z „Gutkiem”, na jachcie „Energa” (IMOCA 60), rekord Atlantyku na trasie z Gran Canarie na Gwadelupę. Wielokrotnie pływałem jako kapitan na różnych jednostkach po Atlantyku, Biskajach, Kanale Angielskim, Morzu Północnym i Bałtyku. Na jachcie „Globe” (IMOCA 60) wziąłem udział w regatach samotników „Bitwa o Gotland” dopływając do mety na drugiej pozycji, zaraz za Zbigniewem Gutkowskim.

Największą moją przygodą żeglarską był jednak rejs na „Globe” z Kapsztadu (RPA) do Gdańska. Rejs „non-stop”, bez zawijania do portu. Było tam wszystko. Półkula Południowa gdzie słońce w południe znajduje się na północy, kapryśny Równik i Półkula Północna ze sztormami, gdzie woda miała -1,5C.

Od flauty do sztormu.

Od bezchmurnego nieba do piorunów bijących wokół jachtu.

Góra Stołowa- wizytówka Kapsztadu (RPA)
Gdzieś na Atlantyku
Prędkości jachtu dochodziły do 25 węzłów.

       W 2017 roku wraz z moją rodzinka, postanowiliśmy otworzyć firmę „MTS”, której głównym celem jest propagowanie żeglarstwa oraz przybliżenie wszystkim ludziom piękna krainy Zalewu Wiślanego gdzie od urodzenia mieszkamy.

       Dążymy do wprowadzenia nowej jakości na rynek czarterów w Polsce. Zalew Wiślany jest akwenem wymagającym, a waruki są zbliżone do warunków morskich. Dlatego nasze jachty były budowane w dwóch zakładach szkutniczych pod moim nadzorem i wedłóg moich wytycznych, tak żeby wytrzymały każde warunki pogodowe i aby zapewniały najwyższy stopień bezpieczeństwa dla wszystkich czarterujących. Chcemy, aby czarter jachtu kojarzył się z bezpieczeństwem, wygodą, elegancją i nowoczesnością. Staramy się, aby czarterowicze na naszych jachtach mogli zapomnieć o problemach dnia codziennego. Wierzymy, że pobyt na jednym z naszych jachtów będzie powodem do radości, miłych wspomnień i zdrowego relaksu. Nasze jachty poleca również serwis toczarter.pl